Connect with Us

Tersi nuk po i ndahet këtë sezon, Barcelona humbet një tjetër lojtar

La Liga

Tersi nuk po i ndahet këtë sezon, Barcelona humbet një tjetër lojtar

Publikuar

-

arcelona ka marrë një lajm aspak të mirë ditën e sotme. Mbrojtësi i ekipit, Junior Firpo ka pësuar një dëmtim në dorën e tij të majtë dhe përveç dëmtimit ajo që shqetëson më shumë është mënyra se si është marrë ky dëmtim.

Firpo ka qenë duke garuar me “Go-kart” dhe ka pësuar një aksident nga i cili ka vrarë dorën e majtë. Ende nuk është përcaktuar se sa serioz është ky dëmtim, pasi priten ekzaminime të tjera. Duket se tersi i dëmtimeve nuk po i ndahet këtë sezon blaugranave.

Kujtojmë që Barça vuan mungesën e dy prej lojtarëve më me rëndësi në ekip, siç janë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: