Connect with Us

VIDEO/ Odise Roshi shënon sërish, plas dhuna keq mes tifozëve çeçenë dhe atyre rusë

Kombëtare

VIDEO/ Odise Roshi shënon sërish, plas dhuna keq mes tifozëve çeçenë dhe atyre rusë

Publikuar

-

Goli i radhës i Odise Roshit me Akhmat Groznin nuk i ka mjaftuar kësaj skuadre të vazhdonte rrugëtimin e saj në Kupën e Rusisë, pasi është eliminuar nga ekipi i Zenit me një përmbysje në kohët shtesë të sfidës. Një ndeshje e cila ka qenë shumë e tensionuar, pasi në shkallët e stadiumit ka shpërthyer dhuna mes tifozëve çeçenë të ekipit vendas dhe atyre rusë.

Roshi i dha avantazhin skuadrës së tij në minutën e 59 të sfidës pas një penalltie, por Akhmat nuk arriti ta ruante këtë rezultat dhe në minutën e 78 pësoi barazimin nga Rigoni. Ndeshja shkoi me shtesa por Akhmat nuk shfrytëzoi momentin e mirë dhe në minutën e 97 pësoi gol nga Zhirkov, një gol që vulosi fatin e sfidës dhe kaloi Zenit në gjysmëfinalen e turneut.

Ndërkohë, në tribuna kishte vazhdimisht përplasje mes tifozëve. Ata çeçenë kanë sulmuar tifozët rusë dhe u desh disa herë ndërhyrja e forcave të sigurisë dhe policisë që sfida të vijonte në normalitet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: