Connect with Us

Video: Talenti i rrallë i Chelseas turpëron yllin e Liverpoolit/ Vetëm 18 vjeç

Premier Liga

Video: Talenti i rrallë i Chelseas turpëron yllin e Liverpoolit/ Vetëm 18 vjeç

Publikuar

-

Talenti i Chelsea, Billy Gilmour, është vetëm 18 vjeç, por trajneri Frank Lampard i besoi si titullar në takimin shumë të rëndësishëm përballë Liverpoolit, në FA Cuup.

Blutë e Londrës triumfuan me rezultatin e pastër 2-0 falë golave të Ëillian dhe Barkley, si dhe talenti Gilmour bëri një ndeshje fenomenale në mesfushë. Edhe pse ishte përballë një emri të njohur në futboll si Fabinho, 18 vjeçari anglez nuk u vu aspak në tension, madje ishte ai “bosi” i mesfushës.

Shumë duele të fituara, pasime të sakta dhe një qarkullim topi të shkëlqyer: Duket se Lampard e ka gjetur pasuesin e tij te Chelsea. Për të pasqyruar ndeshjen spektakolare të Gilmour, është edhe një episod, një duel një kundra një me Fabinhon, të cilit i fut topin mes këmbëve dhe e lë pas. Një talent i rrallë!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: