Connect with Us

“Ai është vëllai im”/ Ylli i Tottenham përleshet keq me tifozin (video)

Premier Liga

“Ai është vëllai im”/ Ylli i Tottenham përleshet keq me tifozin (video)

Publikuar

-

Tottenham u eliminua nga FA Cup ditën e djeshme, pasi u mposht me penallti nga Norwich. Fundi i ndeshjes regjistroi edhe një incident, pasi mesfushori Eric Dier u përlesh me një tifoz. Pamje të shumta janë publikuar në rrjetet sociale dhe lojtari anglez shikohet duke u ngjitur në tribunën e tifozëve.

Në videot e publikuara dallohet Dier, i cili i drejtohet tifozët: “Ai është vëllai im”. Nuk dihet ende përse ndodhi gjithë ajo rrëmujë. Incidenti u komentua edhe nga trajneri i Tottenham, Jose Mourinho. “Nuk mendoj se ai incident i takon lojës. Ndeshja ishte një përfaqësim fantastik i FA Cup, por nuk mund t’i shmangem gjithsesi pyetjes.

Dier, sipas mendimit tim, bëri një veprim që ne profesionistët nuk mund ta bëjë, por kur dikush ju fyen dhe është e përfshirë familja, veçanërisht vëllai yt i vogël, atëherë… Nëse klubi do e dënonte, nuk do të pajtohesha me diçka të tillë. Gjithsesi ajo që bëri ishte e gabuar”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: