Connect with Us

Ansi Agolli nuk e njeh plakjen, ja çfarë po ndodh me ish-kapitenin e Shqipërisë

Sport

Ansi Agolli nuk e njeh plakjen, ja çfarë po ndodh me ish-kapitenin e Shqipërisë

Publikuar

-

Ansi Agolli la pas shumë kohësh Karabakun vitin e kaluar dhe vendosi të bashkohet me familjen në Amerikë, duke firmosur me skuadrën e Nju Jork Kozmos. 37-vjeçari ka arritur të jetë vendimtar për ekipin në sezonin e shkuar dhe pritet të rinovojë edhe për një tjetër sezon me ta. Në Shtetet e Bashkuara skuadrat ndryshojnë pjesën më të madhe të lojtarëve çdo sezon dhe rinovojnë vetëm më një pjesë të vogël të atyre që kanë bërë mirë.

Një nga ata është edhe Ansi, që nga ana e tij ka shprehur dëshirën të vazhdojë të luajë për Kozmos. Ai deklaron se ndien se mund të japë akoma për këtë ekip. “Ndjehem sikur mund të ja akoma më shumë për këtë ekip. Pra, kur i keni këto ndjenja të mira dhe jeni i përkushtuar, profesional dhe i disiplinuar, mund të stërviteni mirë dhe të mbani veten në gjendje të mirë. Atëherë mund ta jepni veten për ekipin. Unë mendoj se mund të jap më shumë për këtë ekip që të arrijë objektivat e tij këtë vit”, u shpreh ish-kapiteni i kombëtares sonë.

Edhe drejtuesit e skuadrës kanë shprehur dëshirën të rinovojnë me Ansin. Drejtori teknik i ekipit, Karlos Mendes tha se dëshiron që Agolli të vazhdojë të luajë për Kozmos. “Patjetër që dëshirojmë të negociojmë me Ansin. Ai ishte një lojtar shumë i rëndësishëm për skuadrën në sezonin e shkuar. Ne na pëlqen roli udhëheqës i tij dhe mentaliteti që sjell në ekip. Ai ngre nivelin, sjell mentalitetin profesional. Është e rëndësishme, veçanërisht për disa nga këta djem të rinj që po kërkojnë të bëhen lojtarë profesionistë”, u shpreh përfaqësuesi i klubit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: