Connect with Us

Igli Tare “trondit” merkaton, nuk e merrni me mend lëvizjen e radhës

Seria A

Igli Tare “trondit” merkaton, nuk e merrni me mend lëvizjen e radhës

Publikuar

-

Lazio është pa diskutim skuadra e momentit jo vetëm në futbollin Italian por edhe atë Evropian.

Bardhekaltrit janë duke zhvilluar një sezon përtej pritshëmërive në Serie A duke kryesuar aktualisht tabelën e klasifikimit. Drejtori sportiv i klubit kryeqytetas, Igli Tare, kërkon ta përforcojë edhe më tepër skuadrën.

Emri që përflitet për të veshur fanellën e Lazios është Memphis Depay, i cili aktualisht po rikuperohet nga një dëmtim i rëndë. 26-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2021 me francezët, ndërkohë që italianët janë gati të ofrojnë deri në 50 milionë euro për kartonin e tij.

Depay prej vitesh është një nga futbollistët më të kërkuar ku Milani shpesh ka shprehur dëshirën për të siguruar shërbimet e mesfushorit me tipare sulmuese.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: