Connect with Us

Presidenti i ekipit të Superiores lëshon bombën/ Nuk kemi rënë nga Kategoria, por na kanë hedhur

Sport

Presidenti i ekipit të Superiores lëshon bombën/ Nuk kemi rënë nga Kategoria, por na kanë hedhur

Publikuar

-

Presidenti i Luftëtarit, Bekim Halilaj, në një prononcimi për RTSH Sport ka theksuar edhe njëherë faktin se ekipi i tij është penalizuar nga vendimet e arbitrave, ndërsa është shprehur se për arsye disiplinore futbollisti Çela do stërvitet me ekipin e rinjve. Ndërkaq, tha se klubin nuk e le pse nuk qëndroi në Superiore por do vazhdoj ta mbaj në Kategorinë e Parë me idenë për t’u rikthyer sërish në elitë.

Formacionin e vendos trajneri dhe stafi teknik. Një lojtar që mungon një ose prej dy ditësh në stërvitje nuk mund të jetë në formacion. Çela me urdhrin tim do stërvitet me ekipin e të rinjve. Deri në fund të sezonit do vazhdoj të jetë trajner Novi.

Unë ekipin e Luftëtarit nuk e kam që po nuk e pata në Superiore apo kampion, ta lej. Do vazhdoj ta mbaj edhe në Kategorinë e Parë derisa të kthehemi sërish në Superiore. Në çdo analizë arbitrat na kanë penalizuar, na kanë dhënë 12 penallti dhe këto tetë nuk kanë qenë. Jemi deri në minus 15 pike, ne nuk kemi rënë nga Kategoria ne na kanë hedhur”, u shpreh Bekim Halilaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: