Connect with Us

Rishfaqet Andi Lila, bën njoftimin e rëndësishëm për Sindikatën e Futbollistëve

Sport

Rishfaqet Andi Lila, bën njoftimin e rëndësishëm për Sindikatën e Futbollistëve

Publikuar

-

Kreu i Sindikatës së Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë (SFPSH), Andi Lila ka zbuluar se në datë 14 mars do të merret vesh surpriza që kanë përgatitur për një ish-futbollist shqiptar.

Ishte pikërisht SFPSH-ja ajo që organizoi ndeshjen e solidaritetit në datë 10 janar 2020 në “Air Albania Stadium”, ku pamë të zbrisnin ish-lojtarë të Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë. Të ardhurat e përfituara nga biletat e kësaj ndeshje do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti që goditi Shqipërinë.

“Luajtëm dhe po rindërtojmë! Me 14 mars 2020 do të jetë një suprizë mbresëlënse për një ish futbollist që e kishin harruar për 20 vite. Sindikata do te jetë gjithmonë dhe në cdo kohë e gatshme të ndihmojë futbollistët dhe ish-futbollistët në nevojë,” njoftoi SFPSH.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: