Connect with Us

Rritje e jashtëzakonshme/ Nuk do e besoni sa vlen sot kartoni i Marash Kumbullës

Seria A

Rritje e jashtëzakonshme/ Nuk do e besoni sa vlen sot kartoni i Marash Kumbullës

Publikuar

-

Performancat e shkëlqyera në fushën e lojës dhe interesimi i klubeve më të mëdha në Europë kanë bërë që vlera e Marash Kumbullës të rritet ndjeshëm në merkato.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare bashkë me Luis Alberton janë dy lojtarët e kampionatit italian që kanë pësuar më shumë rritje kohët e fundit.

Kartoni i mbrojtësit të Veronës është 25 milionë euro, duke u bërë kështu lojtari shqiptar më i shtrenjtë në qarkullim, bashkë me Tomas Strakoshën. Të dy futbollistët kuqezinj janë të parët në Kombëtaren shqiptare dhe këtë e kanë arritur me ndeshjet e shkëlqyera në Serinë A.

Kumbulla konsiderohet si një nga talentet më të mëdha të kampionatit italian dhe rritjen e tij po e ndjekin skuadra të mëdha si Interi, Juventusi dhe shumë të tjera në Europë. Dortmundi dhe të tjera skuadra në Angli duan të transferojnë shqiptarin në verë, edhe pse Interi duket i avantazhuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: