Connect with Us

Shkëlqeu në derbin ndaj Olimpiakos, zbulohet ekipi që kërkon Enea Mihajn

Kombëtare

Shkëlqeu në derbin ndaj Olimpiakos, zbulohet ekipi që kërkon Enea Mihajn

Publikuar

-

Enea Mihaj mori minuta të plota në mbrëmjen e djeshme në Kupën e Greqisë, teksa ekipi i tij Paok, triumfoi me rezultatin 3-2, ndaj Olimpiakos. Mbrojtësi realizoi një paraqitje të mirë duke kënaqur stafin teknik të PAOK, teksa pas dëmtimit të titullarit Hose Krespo, pritet që për shqiptarin të ketë më shumë hapësira.

Mirëpo, për Mihajn nuk mungojnë as interesimet në merkato. Kështu, ka qenë klubi i Shturm Grac në Austri që ka konfirmuar dëshirën për ta pasur në ekip 21-vjeçarin. Vetë drejtori i Shturmit, Gynter Kreisël ka theksuar se ka pasur bisedime dhe se nuk përjashton asnjë mundësi për të ardhmen.

Tashmë mbetet për t’u parë si do zhvillohen situatat, teksa PAOK e transferoi futbollistin verën e kaluar për shumën e 850.000 mijë eurove nga klubi i Panetolikos. Kujtojmë se merkato në Austri përfundon ditën e enjte, ndërkohë që nëse Mihaj përfundon në Austri do bashkohej me Bekim Balajn, me të cilin ka ndarë kohë edhe në kombëtare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: