Connect with Us

Skënderbeu në hall/ Do të largohet Dejvi Bregu, apo jo?

Sport

Skënderbeu në hall/ Do të largohet Dejvi Bregu, apo jo?

Publikuar

-

Ka kohë që përflitet për një largim të mundshëm të Dejvi Bregut jashtë vendit, por deri më tani nuk ka asgjë konkrete. Skënderbeu është në bisedime me klubin suedez, Hamarbi. Akordi nuk është arritur ende, me merakaton atje që mbyllet me 31 mars. Deri atëherë ka kohë dhe marrëveshja mund të kryhet. Një hipotezë e mundshme është edhe qëndrimi, por është një mundësi ”e zbehtë”. Te Skënderbeu e dinë mirë rëndësinë që ka Bregu, cilësinë e tij, ndaj nuk e kanë në plan që t’a ”falin” për një shifër të vogël.

Golat e Dejvi Bregut i kanë dhënë jo pak pikë skuadrës në ndeshjet e fundit, duke u ktheyr kështu në një pikë ”kyçe”. Në fund, vendimi që do merret do jetë i përbashkët. A do largohet Bregu apo jo, mbetet të shihet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: