Connect with Us

Tifozët e Juventusit nuk e duan më Sarrin, zgjedhin trajnerin e ri

Seria A

Tifozët e Juventusit nuk e duan më Sarrin, zgjedhin trajnerin e ri

Publikuar

-

Maurizio Sarri “out”, të paktën për një pjesë të tifozëve bardhezi. Trajneri aktual i Juventus-it nuk ka bindur tifozët e Zonjës së Vjetër, të cilët kanë shprehur pëlqimin e tyre për trajnerë të tjerë.

Të dhënat që janë mbledhur nga Eurobet, në fakt, tregojnë se vetëm 3.5% e tifozëve bardhezi presin që Sarri të qëndrojë në drejtim të Juventus-it edhe sezonin e ardhshëm.

I preferuari është një emër surprizë. Bëhet fjalë për Gian Piero Gasperini-n, tekniku i Atalanta-s, i cili pëlqehet nga 35% e tifozëve.

Mbrapa tij është Pep Guardiola, ndoshta drejt largimit të Manchester City-t, me 31% të preferencave.

Më të shkëputur Zidane, Simone Inzaghi dhe Allegri, respektivisht me 11%, 6,5% dhe 2,5%.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: