Connect with Us

Titulli një utopi, Partizani tashmë rrezikon seriozisht Europën

Sport

Titulli një utopi, Partizani tashmë rrezikon seriozisht Europën

Publikuar

-

“Është më e vështirë ta mbash trofeun sesa ta fitosh”. Një shprehje që ka lindur që kur sporti u shndërrua në një nga elementët kryesorë në jetën e njeriut. Partizani, qw sezonin e shkuar ripërjetoi pas 26 vitesh emocionet e një titulli kampion, duket se nuk do të ketë më mundësinë të entuziazmohet sërish me trofeun në duar në muajin maj.

Humbja ndaj Teutës, e dyta në këtë sezon kundër “Djemve të Detit”, ka bërë që diferenca me rivalët e përjetshëm të Tiranës të zgjatet në 12 pikë. Matematika pranon gjithçka, madje pranon edhe qëndrimin e Flamurtarit në Superiore, por realiteti thotë që është jashtëzakonisht e vështirë të rikuperohen kaq shumë pikë në 11 ndeshje.

Tashmë shënjestra duhet ndryshuar dhe të drejtohet tek pjesëmarrja në Europë, e cila mund të vijë vetëm nëpërmjet kampionatit, sepse në Kupë të kuqtë u eliminuan në mënyrë befasueses nga Besëlidhja e Kategorisë së Parë. Se çfarë ndodhi që kjo skuadër, e cila edicionin e shkuar në të njëjtën pikë të sezonit kishte 15 pikë më shumë sesa ka sot, nuk ia doli të përsëriste të njëjtën paraqitje, u takon drejtuesve ta analizojnë. Për momentin, një vend në kualifikueset e Europa League është i vetmi trofe virtual që mund të sigurojë ekipi i Adolfo Sormanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: