Connect with Us

Tronditet Vllaznia, shkodranët marrin lajmin e keq

Sport

Tronditet Vllaznia, shkodranët marrin lajmin e keq

Publikuar

-

Vllaznia e ka një problem serioz faktin se nuk është e privatizuar, por ende në duart e bashkisë. Kjo e fundit luan shpeshherë me fatin dhe emblemën e një klubi me shumë histori në elitën e futbollit shqiptar. Gjatë ditës së sotme ishte planifikuar një mbledhje e Asamblesë së Përgjithshme të klubit të futbollit Vllaznia. Në këtë diskutim do të miratohej buxheti i klubit për vitin 2020, por do të prekeshin edhe të tjera tema që lidheshin me ekipin shkodran.

Asgjë e re ndërsa mbledhja nuk është zhvilluar, duke u shtyrë për ditën e martë të javës që vjen. Anëtarët e Asamblesë, që janë njëkohësisht edhe anëtarë të Këshillit Bashkiak, duket se nuk kanë shkuar në mbledhje për të treguar edhe një herë papërgjegjshmërinë totale në lidhje me këtë çështje të rëndësisë së lartë, ndërsa paradoksalisht objektivat e skuadrës lidheshin edhe me Europën./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: