Connect with Us

Çarçani nuk ndalet: Partizani nuk është i Ols Ramës…tifozët i thonë “ik”

Sport

Çarçani nuk ndalet: Partizani nuk është i Ols Ramës…tifozët i thonë “ik”

Publikuar

-

Gerti Çarçani ka zgjedhur që të hap emisionin e tij te “Pressing” në Abc News, ashtu si edhe në herën e fundit duke folur pêr Partizanin dhe përgjegjësitë e Olsi Ramës. Gjithçka thuhet pa i lënë vend shumë nënkuptimeve, se drejtori i të kuqëve duhet të reagojë dhe të mos heshtë, duke parë disfatat e njëpasnjëshme.

“Sport dhe do të ndalemi gjatë te java e 25-të e Kategorisë Superiore. Tirana ka nisur arratinë, 6 pikë nuk janë shumë, por dhe pak nuk janë. Frenohet Kukësi, “asist” simpatik i Vllaznisë për Tiranën. Teuta mposht Partizanin. Partizani që realisht nuk po di më të fitojë, nuk po ngre dot kokë, është e pamundur.

Ne jemi një studio sportive, jo politike, por prej kohës opozita zgjodhi të thoshtë “Rama Ik”, por ajo pjesë e tifozerisë “Guerrils” që ishte në stadium, e theksoi “Olsi Ik”. Një diagnozë e cila i ngarkohet vetëm drejtorit sportiv të Partizanit, ai që ka ndërtuar këtë skuadër dhe vazhdon të heshtë, për arsyet që vetëm ai i di. Ne do të flasim për Partizanin, pasi Partizani nuk është vetëm i Ols Ramës”, thotê Çarçani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: