Connect with Us

Çmenduri para ndeshjes Maqedoni-Kosovë, nuk do e besoni sa bileta janë shitur brenda 5 ditëve

Kombëtare

Çmenduri para ndeshjes Maqedoni-Kosovë, nuk do e besoni sa bileta janë shitur brenda 5 ditëve

Publikuar

-

Nuk ka më bileta në shitje për ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosovë, e velfshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve.

Brenda pesë ditëve, janë shitur të gjitha biletat e vëna në dispozicion për tifozët, për ndeshjen e cila do të luhet më 26 mars në stadiumin ‘Filipi II’ në Shkup.

Maqedonia e Veriut dhe Kosova janë duke kërkuar kualifikimin historik në Kampionatin Evropian, dhe rruga për atje do të kalojë përmes kësaj sfide.

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka njoftuar se të gjitha biletat për ndeshjen kundër Kosovës tashmë janë shitur.

Stadiumi ‘Filipi II’ ka kapacitet prej 36 mijë ulësve.

Por, kujtojmë se ende nuk dihet nëse kjo ndeshje do të luhet me tifozë, pasi që Ministri i shëndetësisë në Maqedoni, Venko Filipçe ka bërë thirrje që ndeshja kundër Kosovës të zhvillohet me stadiumin e zbrazur.

“Sa u përket ndeshjeve sportive, unë personalisht mendoj se të gjitha ndeshjet sportive përfshi edhe ndeshjen Maqedoni-Kosovë ne duhet të jemi të kujdesshëm dhe të luhet pa publikë. Sepse në ndeshje të këtilla, ka mysafirë edhe nga jashtë”, tha Filipçe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: