Connect with Us

FOTO/ Historia e Partizanit në mëshirë të fatit

Sport

FOTO/ Historia e Partizanit në mëshirë të fatit

Publikuar

-

Futboll Klubi Partizani është themeluar më 4 shkurt 1946 dhe tashmë është një nga klubet më të mirë në Shqipëri. Kampionët aktual të Superligës nuk po kalojnë një moment të mirë në kampionat, por që nga themelimi e deri më tani kanë arritur të shkruajnë historinë në futbollin shqiptar. 16 tituj kampion, 15 Kupa të Shqipërisë, 2 Superkupa dhe një Kupë Ballkanike ka mundur të fitojë Partizani në 74 vite histori. Profesori i njohur dhe restauratori shqipta, Frederik Stamati ka publikuar një foto të shtëpisë së Partizanit gjatë vite 50-të.

Ai shprehet se në këtë shtëpi kanë qendruar emra të mëdhenj si Loro Boriëi apo Refik Resmja si dhe tregon se kjo shtëpi ndodhet përballë Kopshitit 8 në Tiranë, midis pallatit të oficerave dhe ish-legatës jugosllave. Kjo shtëpi e cila mund të shërbente si muze për një nga klubet më të mira në Shqipëri është lënë në harresë të plotë dhe askush nga klubi I Partizanit nuk e ka restuar edhe pse është pjesë e historisë së klubit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: