Connect with Us

FSHF i befason të gjithë me projektin e ri, prezanton 8 arbitrat e talentuar

Sport

FSHF i befason të gjithë me projektin e ri, prezanton 8 arbitrat e talentuar

Publikuar

-

Federata Shqiptare e Futbollit, ka prezantuar ditën e sotme projektin “Talent & Mentor”. Një projekt 2 vjeçar i organit më të lartë të futbollit në vend, që konsiston në rritjen e cilësisë së arbitrave-talente, për të arritur sa më shpejt në kategoritë më të larta.

Në videon e publikuar nga FSHF gjatë mbledhjes së sotme, ishin të pranishëm dizenjatori i arbitrave Sokol Jareci, presidenti i Shoqatës së Arbitrave, Tahir Kastrati, si dhe ish-arbitrat Albano Janku, Plarent Kotherja dhe Sokol Cekaj.

FSHF përzgjodhi 8 gjyqtarët më të talentuar, të cilët do të kenë edhe mentorët mërkatës.

Sokol Jareci do të jetë mentor i Florian Latës dhe Mario Shabanajt.

Plarent Kotherja do të jetë mentor i Roxhers Muskës dhe Erjon Bylykbashit.

Albano Janku do të jetë mentor i Albert Dodës dhe Dorjan Maletës

Sokol Cekaj do të jetë mentor i Olsion Yzeirajt dh Silvio Dyrmishaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: