Connect with Us

Kriza te Partizani, klubi gati të largojë nga ekipi mesfushorin

Sport

Kriza te Partizani, klubi gati të largojë nga ekipi mesfushorin

Publikuar

-

Aristoteles Romero mund ta paguajë shtrenjtë shpërthimin që bëri në “Instagram” pas humbjes 5-1 në derbi. Venezueliani, i pezulluar nga trajneri Adolfo Sormani dhe i degdisur te Partizani B, u ndje i braktisur në derbi, pasi e lanë që ta shikonte ndeshjen në lokal, duke mos e marrë as në stadium.

Romero nuk përmendi emër konkret në shpërthimin e tij, por dihet se gjithë dufin e ka pasur me trajnerin italian. “Rregulli i jetës: Kush bën keq do gjejë keq”, shkroi venezueliani te “Story” i parë. “Po tani i kujt është faji, bir kur*ve”, ishte shpërthimi i radhës i mesfushorit. Ndërkohë që në fund ai me këtë shkrim: “Zoti është perfekt”.

Ky shpërthim i mesfushorit, që për të gjithë ka lënë të kuptohet se ka lidhje me trajnerin Sormani, ka sjellë pakënaqësi të mëdha në kampin e kuq, kryesisht te drejtuesit e klubit. “Panorama Sport” ka mësuar se burime pranë të kuqve se po shqyrtohet mundësia e ndërprerjes para kohe e bashkëpunimit me venezuelinain, pasi situata është e patolerueshme. Romero jo vetëm që nuk po kontribuon në fushë, por për të kuqtë me sjelljen e tij vetëm po shkakton pështjellime në klub.

Edhe te Partizani B nuk ka pasur fat, pasi në derbin e ekipeve B u dëmtua dhe po vijon një fazë rikuperimi. Duke parë që nuk është në planet e trajnerit dhe problemet që krijon, me shumë mundësi aventura e Arsitoteles Romero te Partizani do të marrë fund pa u mbyllur periudha e huazimit. Mbetet për të parë se cila do të jetë rruga që do të ndjekin palët, pasi me ofendimin e bërë pas derbit, Romero i ka mbyllur të gjitha hapësirat te “demat”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: