Connect with Us

“Nuk ndalon së shënuari”, mediat Amerikano Latine i thurin elozhe futbollistit të Bylisit

Sport

“Nuk ndalon së shënuari”, mediat Amerikano Latine i thurin elozhe futbollistit të Bylisit

Publikuar

-

Emiliano Mozone është bërë protagonisti i ri i skuadrës së Bylisit që kur vendosi të vishte fanellën e saj. Sulmuesi uruguaian, në eksperiencën e tij të parë në Europë, ka dhënë sinjale se mund të jetë një futbollist i rëndësishëm për të ardhmen e ballshiotëve të cilëve iu bashkua në janar e kjo ka tërhequr vëmendjen edhe në mediat në Amerikën Latine, të cilat i kanë vënë theksin golave që ka shënuar ai në këtë periudhë.

Mozone nuk ka shijuar ende fitoret me Bylisin, por ballshiotët duhet të jenë të kënaqur me rendimentin e tij, pasi në 5 ndeshjet e luajtura deri tani në Superiore, ka gjetur 3 herë rrugën e rrjetës. Kësaj i vë theksin edhe “Balonlatino.net”, i cili thekson se lojtari i cili luante më parë në kampionatin uruguaian, po shënon në mënyrë të rregullit me ekipin tij të ri në Europë.

“Emiliano Mozone nuk ndalon së shënuari gola në Shqipëri”, titullohet shkrimi kushtuar sulmuesit 21-vjeçar, duke treguar si paraqitjet që ka dhuruar ai deri tani, po ashtu edhe formën e Bylisit që sipas portalit në fjalë tashmë është i përqendruar vetëm për mbijetesën dhe për të ruajtur një distancë me Vllazninë që gjendet në zonën e ftohtë të klasifikimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: