Connect with Us

Paradoksi/ “Mos ndërtoni fusha të blerta”, Bashkia e Tiranës bllokon projektin e FSHF-së

Kombëtare

Paradoksi/ “Mos ndërtoni fusha të blerta”, Bashkia e Tiranës bllokon projektin e FSHF-së

Publikuar

-

Një nga prioritetet e FSHF-së është edhe investimi në terrenet sportive, në mënyrë që të rinjtë të kenë mundësinë të stërviten dhe të merren me aktivitet fizik. Madje një objektiv i vendosur është edhe ai i ndërtimit të 100 fushave. Por nisja e një projekti të tillë ka hasur edhe pengesën e Bashkisë së Tiranës.

Sipas “RTV Ora” FSHF është shprehur disa herë e gatshme për të investuar te fushat në “Qytet Studenti”, aneksi i “Selman Stërmasit” si dhe në zonën e ish-kombinatit. Por përgjigja e marrë nga Bashkia e Erion Veliajt ka qenë gjithnjë “jo”.
Një paradoks ky i çuditshëm, teksa në një shëtitje në Tiranë të zë syri gjithnjë e më shumë kantiere ndërtimi për pallate e kulla shumëkatëshe, të cilat i zënë frymën qytetarëve, por nga ana tjetër bllokohet oksigjeni që vjen nga fushat e blerta. /Sport Ekspres/
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: