Connect with Us

Partizani në krizë, drejtuesit marrin vendimin e papritur

Sport

Partizani në krizë, drejtuesit marrin vendimin e papritur

Publikuar

-

Humbja e thellë në derbi, por edhe disfata që pësuan në mesjavë nga Teuta, ka bërë që Partizani të jetë zyrtarisht në krizë, kur dihet se tani distanca me vendin e parë, që mbahet nga Tirana, ka shkuar në -12 pikë.==

Mbrojtja e titullit duket një mision i pamundur, ndonëse janë edhe 33 pikë në lojë, por tani edhe pjesëmarrja në Europë është në rrezik.

Ndonëse kalendari është i ngjeshur në këtë moment, drejtuesit kanë vendosur që ekipi të rrijë pushim pas humbjes me Teutën dhe nga sot të kuqtë të nisin punën për transfertën e Shkodrës, që e luajnë të hënën.

Duke parë që ekipi është i ngarkuar psikologjikisht, pasi e kanë humbur fillin e kampionit, u vendos që lojtarët të pushojnë një ditë për të zbutuar sadopak shokun e rezultateve të fundit në kampionat, që përkojnë me barazimin 2-2 me Bylisin, si dhe dy humbjet, 5- 1 në derbi dhe 1-0 me Teutën në “Selman Stërmasi”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: