Connect with Us

Përforcim me maskë për Kukësin, lideri i skuadrës gati për supersfidën ndaj Skënderbeut

Sport

Përforcim me maskë për Kukësin, lideri i skuadrës gati për supersfidën ndaj Skënderbeut

Publikuar

-

Kukësi luan të hënën në Korçë me Skënderbeun, një ndeshje mjaft delikate. Verilindorët nuk do të kenë të gatshëm dy titullarë të rëndësishëm, mbrojtësin Olsi Teqja dhe sulmuesin Vasil Shkurtaj. I pari është i pezulluar me kartonë të verdhë, kurse i dyti i dëmtuar.

Vlonjati, veç ndeshjes me Skënderbeun, do të humbë edhe takime të tjera për shkak të një zgjatjeje në ligament. Shehi mund të mos e ketë në dispozicion për katër javë sulmuesin, i cili është autor i 16 golave këtë sezon.

Risia në seancën e sotme stërvitore ka qenë kapiteni Besar Musolli. I dëmtuar në ndeshjen me Teutën, mesfushori ka dalë në stërvitje dhe ajo që binte në sy ishte një maskë që ai kishte vendosur, për shkak të dëmtimit në fytyrë.

Shehi do të shohë gjendjen e tij këto ditë, për të vendosur nëse luan nga fillimi me Skënderbeun. Me shumë mundësi kështu do të ndodhë, pasi janë edhe dy seanca të tjera në dispozicion dhe Musolli do të mund të jetë i gatshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: