Connect with Us

Pesë potierët më të mirë në Europë, e pabesueshme ku renditet Thomas Strakosha

Seria A

Pesë potierët më të mirë në Europë, e pabesueshme ku renditet Thomas Strakosha

Publikuar

-

Momentalisht Lacio ndodhet në vendin e parë në Serinë A, edhe pse Juventusi ka një ndeshje më pak, pozicion për të cilin ka kontribuar me pritjet e tij dhe shqiptari Tomas Strakosha.

Gardiani kuqezi renditet i 3-ti në Europë për sa i përket shakllës së pritjeve në ndeshjet e zhvilluara deri tani, sipas faqes së njohur për statistikat në futboll “Who scored”.

Me pritjet e tij të jashtëzakonshme, Strakosha renditet një vend më pak se super portieri i Liverpulit, Alison Beker, i cili vlerësohet vetëm 1.6% më mirë.

Listën e kryeson portieri i Montepeler , Geroine Ruli , ndërkohë portieri i Borusia Monçegladbah, Ian Somer renditet i 4-ti në listën me 5 portierët më të mirë që mbyllet me portierin e Atletiko Madridit, Jan Oblak.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: