Connect with Us

Po bëjnë namin në Itali, nuk do e besoni sa vlejnë gjithsej Strakosha dhe Kumbulla

Sport

Po bëjnë namin në Itali, nuk do e besoni sa vlejnë gjithsej Strakosha dhe Kumbulla

Publikuar

-

Shqipëri milionash. E tillë është kombëtar ja kuqezi sipas “Transferakt”. Pas përditësimit të fundit, vlera e skuadrës përfaqësuese ka pësuar rritje të konsiderueshme, duke kaluar edhe kufirin e paarritur ndonjëherë deri më tani: Shqipëria vlen 108.85 milionë euro.

Një shifër mbi 100 milionë euro, të cilën kuqezinjtë nuk e kanë prekur asnjëherë deri më tani.

“FRONI” 

Për shumë kohë, mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj, ka kryesuar listën e futbollistëve të Kombëtares për nga vlera e kartonit në tregun e transferimeve. Tanimë, mbrojtësi i djathtë ka zbritur nga kjo listë në vend të tretë. Pas përditësimit të fundit, vendin e parë e ndajnë sërish dy shqiptarët e Serisë A.

Portieri Thomas Strakosha dhe mbrojtësi Marash Kumbulla. Gardiani i Lacios dhe qendërmbrojtësi i Veronës për momentin vlerësohen me nga 25 milionë euro për kartonin. Shifër që më parë korrespondonte me vlerën e Hysajt, por ky i fundit tanimë vlerësohet me 16 milionë euro.

Një tjetër futbollist i Serisë A që është shumë i vlerësuar, duke marrë vendin e katërt, është Berat Gjimshiti. Me paraqitjet spektakolare që ka zhvilluar me Atalantën, qendërmbrojtësit tanimë kartoni i vlen 15 milionë euro.

RRITJE 

Rritjen më të madhe e ka shënuar Marash Kumbulla, i cili në përditësimin e të dhënave për muajin e fundit, ka shtuar me të paktën 15 milionë euro vlerën e kartonit të tij. Ndërkohë, vlera të konsiderueshme kanë edhe Berisha, Ndoj, Xhaka e Abrashi nga 3 deri në 2 milionë euro.

Kjo shifër e Kombëtares në total mund të rritet ende me futbollistë të tjerë, megjithatë, kjo mund të konsiderohet baza e ekipit të Edi Rejas. Mes atyre për t’u shtuar, Armando Broja (pa vlerë kartoni për momentin) dhe Endri Çekiçi (80 mijë euro) janë kandidatët kryesorë që të kenë ftesë për ndeshjet miqësore të marsit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: