Connect with Us

Tirana e shkarkoi, ish-trajneri i dërgon shkresë FSHF-së për borxhet

Sport

Tirana e shkarkoi, ish-trajneri i dërgon shkresë FSHF-së për borxhet

Publikuar

-

Ardian Mema nuk është më trajneri i Tiranës, ama para disa ditësh ai ka njoftuar federatën për marrëdhënien e tij me bardheblutë. Kështu, zyrtarisht federata ka bërë me dije se ish-trajneri i bardhebluve ka depozituar një njoftim ku vë në dijeni FSHF-në se ai nuk është paguar nga klubi Tirana.

Të njëjtën letër ua ka dërguar edhe bardhebluve. Duhet të saktësojmë se shkresa nuk është kërkesë për gjyq apo kërkesë për paratë, por vetëm njoftim dhe një procedurë që duhet të bëhet nga palët në marrëveshje. Kujtojmë se Mema u largua me konsensus nga Tirana, pas nëntë javësh kampionat. KF Tirana dhe trajneri ndërprenë bashkëpunimin pas humbjes me Bylisin, rezultat i cili vinte pas disa ulje ngritjeve.

Nuk kishte shkarkim apo dorëheqje të prerë, por një marrëveshje me konsensus, që Mema të mos vijonte më të ishte trajner i kryeqytetasve. Sipas marrëveshjes, kontrata e vjetër është revokuar, ndërkohë që është arritur një marrëveshje me shkrim ku Tirana duhet ta paguajë trajnerin deri në mars 2020. Më saktë, palët kanë arritur një marrëveshje ku Tirana do të nxjerrë nga arkat e saj disa milionë lekë të vjetër. Për t’u shënuar është fakti se Tirana do të paguajë tre trajnerë deri në mars. Egbonë, Ahmatajn dhe Memën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: