Connect with Us

Tiranës i del një problem i papritur me policinë për shkak të stadiumit

Sport

Tiranës i del një problem i papritur me policinë për shkak të stadiumit

Publikuar

-

Tirana do të presë këtë javë Laçin, në një sfidë delikate që bardheblutë apo dhe FSHF kanë planifikuar që ta luajnë në “Air Albania”. Mirëpo, nga sa bëhet e ditur, duhej që klubi bardheblu t’i drejtonte shkresën një javë parë Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë për marrjen e masave dhe praninë e tyre në stadium për të marrë përsipër organizimin e aktivitetit.

Me sa duket, shkresa e drejtuar nga klubi bardheblu ka qenë jashtë afatit, ndërsa problem duket se është bërë edhe ndeshja derbi e fundit, ku shumë tifozë të Tiranës donin të hynin dhe janë futur pa mjet identifikimi, çka solli edhe kaos dhe vonesa para derbit…

Nuk është hera e parë që ka pasur probleme në sfidat e Tiranës dhe për këtë mjafton që të shohësh edhe Komisionin e Disiplinës, ku sjelljet e pahijshme të tifozerisë janë bërë objekt i Komisionit që ka marrë masa!

Paraprakisht Policia e Shtetit është bazuar te afatit që nuk është bërë në kohën e duhur nga klubi bardheblu, ndërsa në prag të sfidës me Laçin, nuk dihet nëse do t’ia marrë përsipër zhvillimin e ndeshjes së radhës apo jo bardhebluve…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: