Connect with Us

2 gola në 8 minuta/ Video: Liverpooli përmbys kudnërshtarin brenda pjesës së parë

Premier Liga

2 gola në 8 minuta/ Video: Liverpooli përmbys kudnërshtarin brenda pjesës së parë

Publikuar

-

Është duke u luajtur ndeshja e javës së 29 mes Liverpool dhe Bournemouth për Premier Ligën angleze të futbollit. Brenda në Anfield, të besuarit e Klopp janë befasur qysh në të 9 minutë nga miqtë që kanë kaluar në avantazh me Wilson.

Liverpool ka arritur të gjejë golin e barazimit në minutën e 25-të me Salah. Vendasit pas një kundërsulmi “vrasës” gjejnë golin duke rikthyer baraspeshën. 8 minuta më vonë është Mane që gjen edhe golin e dytë dhe përmbys gjithçka.Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Merret zyrtarisht vendimi për të ardhmen e Premier League

Publikuar

-

Nga

Kthimi i futbollit dhe Ligës Premier tani nuk ka një datë përfundimtare pas takimit të aksionarëve. Fillimisht futbolli në Angli u pezullua deri më 30 prill për shkak të shpërthimit të coronavirusit, por në një deklaratë të re, Liga Premier thotë se edicioni aktuale do të rifillojë vetëm kur të jetë gjithçka e sigurt. Sipas […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Milot Rashica “i shkel syrin” Jurgen Klopp-it

Publikuar

-

Nga

Milot Rashica padyshim që ka bërë hapa të mëdha në karrierën e tij, teksa nga fillimet te Vushtrria, tani luan  për ekipin e madh gjerman të Verder Bremenit. Me skuadrën nga Bundesliga, sulmuesi ka treguar paraqitje të shkëlqyera, ku është një nga lojtarët më të mirë te ekipit. Për këtë arsye, Rashica ia ka dakë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Çmenduria/ Premier League mund të zhvendoset në Kinë

Publikuar

-

Nga

Një klub i Premierligës raportohet se ka parashtruar idenë ekstreme të përfundimi të sezonit aktual në Kinë. Premierliga është në mesin e shumë ligave të Evropës që ka pezulluar kampionatin si shkaku i koronavirusit. Drejtuesit e kësaj lige janë duke u përgatitur që të premten pasdite të mbajnë një video-konferencë, por ka shqetësime se autoritetet […]

LEXO TE PLOTE