Connect with Us

Barcelona fiton në frymën e fundit ndaj Sociedad, Messi rikthehet te goli

La Liga

Barcelona fiton në frymën e fundit ndaj Sociedad, Messi rikthehet te goli

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një fitore shumë të mundimshme në ndeshjen e radhës përballë Real Sociedad në kampionatin spanjoll të futbollit me rezultatin 1-0.

Ekipi mik kishte ardhur tepër i motivuar në këtë takim dhe tregoi edhe njëherë se nuk është rastësisht mes 6 më të mirave të këtij sezoni.

Barcelona u përpoq të çante gjatë gjithë kohës mbrojtjen e Sociedad, i cili ishte vendosur shumë mirë në fushë.

Zhbllokimi i ndeshjes u bë i mundur vetëm në minutën e 82 të takimit falë një penalltie të fituar për shkak të prekjes të topit me dorë në zonë, e cila u shndërrua në gol nga Messi.

Momentalisht Barcelona ka marrë vendin e parë në klasifikim në pritje të ndeshjes së Realit të Madridit përballë Betis.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: