Connect with Us

Coronavirusi i ka detyruar futbollistët të mos japin dorën, por… plas grushti

La Liga

Coronavirusi i ka detyruar futbollistët të mos japin dorën, por… plas grushti

Publikuar

-

Përhapja e Koronavirusit në masë të madhe ka ndryshuar edhe rregullat e futbollit në këto kohë. Këtu jemi duke folur për elitat e Europës, ku në Itali dhe Premier League do të ndalohen përshëndetjet me duar mes lojtarëve para takimeve.

Kjo ka nisur edhe në “La Liga”, në mbrëmjen e djeshme ku Valencia u përballë ndaj Alaveshit. Por sigurisht që kjo është një masë tërësisht e pakuptimë dhe që nuk mund të mbrojë asgjë. Në fushë nuk mund të eliminohen dot kurrsesi kontaktet fizike mes lojtarëve në ndërhyrjet për topin.

Pa futur këtu edhe nervat e lojës, si në ndeshjen e sotme mes Eibar dhe Mallorca. Kundërshtari po fitonte 0-2 dhe në minutat e fundit u shënua goli i vetëm i Eibar. Teksa këta të fundit po nxitonin për të marrë topin dhe të provonin një shans të fundit, portieri i Mallorcas nuk po e jepte sferën dhe luajti me nervat e kundërshtarit. Në atë moment ka pasur edhe një përplasje në fushë mes një grumbulli lojtarësh, që nxjerr huq të gjitha këto masa të shumëpërfolura që duken si një “vrimë në ujë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: