Connect with Us

E thotë presidenti i Ligës/ Ja çfarë do të ndodhë me Serie A, nëse një futbollist rezulton i prekur me koronavirus

Seria A

E thotë presidenti i Ligës/ Ja çfarë do të ndodhë me Serie A, nëse një futbollist rezulton i prekur me koronavirus

Publikuar

-

Koronavirusi është kthyer në një shqetësim të madh për Italinë. Vala e të infektuarve vazhdon të mos ulet, ndërsa numri i viktimave ka prekur shifrën 200. Një situatë e tillë nuk mund të mos lejonte pa përfshirë edhe botën e sportit, e cila nga ana e saj ka marrë masat paraprake.

Pas shtyrjes së disa ndeshjeve në fundjavën e kaluar, tashmë është vendosur që për një muaj të luhet me dyer të mbyllura pa praninë e spektatorëve. Mirëpo, alarmi është në ajër dhe kampionati rrezikon ecurinë e tij normale.

Këtë e ka konfirmuar edhe presidenti i Federatës Italiane, Gabriele Gravina, i cili thekson se nëse një futbollist rezulton pozitiv në analizat për Koronavirus, atëherë kampionati rrezikon të ndërpritet. “Në rast se një futbollist do të rezultonte pozitiv në analizat për Koronavirus, atëherë nuk mund ta përjashtoj si mundësi edhe ndërprerjen e kampionatit. Për momentin nuk mund të përjashtojmë asnjë mundësi”, u shpreh Gravina

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: