Connect with Us

Elbasani dhe Dinamo drejt greminës, ja sfidat që do të zhvillohen sot

Sport

Elbasani dhe Dinamo drejt greminës, ja sfidat që do të zhvillohen sot

Publikuar

-

Do të luhen ditën e sotme 5 ndeshje në Kategorinë e Parë, të vlefshme për javën e 19-të në këtë kampionat.

Teksa janë ndarë grupet, tashmë do të luhen ndeshjet sipas ndarjeve. Ditën e sotme do të luhen vetëm ndeshjet për “play out”. Në grupin A, Egnatia do të presë në shtëpi Dinamon në një ndeshje që pritet të jetë e luftuar nga të dyja ekipet. Tërbuni dhe Veleçiku do të jetë gjithashtu një ndeshje shumë e rëndësishme, ku ekipet do të kërkojnë të marrin fitoren.

Në grupin B, Oriku pret në shtëpi Elbasanin, duke filluar nga ora 15:00. Iliria dhe Shënkolli do të përballen mes tyre për të marrë maksimumin nga fusha e lojës.

Për shkak të ngjarjeve të ndodhura në fazën e parë, pritet te jetë një ndeshje shumë e luftuar mes Devollit dhe Turbinës, që do të luhet në Bilisht nga ora 15:00.

GRUPI A

“PLAY OUT”, SOT

Egnatia-Dinamo 14:00

Tërbuni-Veleçiku 14:00

Burreli pushim

GRUPI B

“PLAY OUT”, SOT

Oriku-Elbasani 15:00

Iliria-Shënkolli 15:00

Devolli-Turbina 15:00

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: