Connect with Us

Flet “Kasapi”/ “Messi më i miri në histori, por ka një mënyrë si ta inatosësh”

Sport

Flet “Kasapi”/ “Messi më i miri në histori, por ka një mënyrë si ta inatosësh”

Publikuar

-

Të luash kundër një lojtari si Lionel Messi nuk është e lehtë. Kualitetet që zotëron argjentinasi i di e gjithë bota, por më mirë nga të gjithë janë ata që kanë vuajtur në fushë në përpjekje për ta ndalur atë. Këtë gjë e ka konfirmuar mesfushori Felipe Melo, i cili kujton përballjet me “pleshtin”.

“Messi është një lojtar unik, më i miri në historinë e futbollit. Kur luan kundër tij e vetmja mënyrë për ta ndaluar atë është duke i shkaktuar faull. Jo për ta vrarë, por për ta inatosur dhe për t’i humbur ritmin. Ndryshe është e pamundur. Kjo është mënyra e vetme për ta ndalur Leon”, deklaron braziliani.

36-vjeçari aktualisht aktivizohet në radhët e Palmeiras në Brazil. Mesfushori me tipare mbrojtëse ka luajtur kundër Messit, kur luante për Juventusin dhe Interin në duelet e vlefshme për Champions League. Gjithashtu ata janë përballur dhe në duelet mes kombëtareve të tyre, në derbin e Amerikës Latine, Brazil-Argjentinë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: