Connect with Us

Interi i fiksuar pas Kumbullës, zbulohet plani i zikaltërve për talentin shqiptar

Kombëtare

Interi i fiksuar pas Kumbullës, zbulohet plani i zikaltërve për talentin shqiptar

Publikuar

-

Marash Kumbulla është një nga zbulimet më të mëdha këtë sezon në Serie A, teksa me paraqitjet e treguara ka tërhequr vëmendjen e ekipeve të mëdha.

Një nga ekipet që e ndjek lojtarin shqiptar prej kohësh është Interi, të cilët e duan me çdo kusht ta marrin në skuadrën e tyre.

Madje sipas asaj që shkruan “Tuttosport”, zikaltërit e kanë gati planin për të mbërritur te Kumbulla. Goditja e parë për Interin në verë me shumë mundësi do jetë Tahith Çong, i cili ka refuzuar të rinovojë kontratën me Junajtid dhe është në bisedime me klubin italian.

Në këtë situatë, sapo ta marrin në skuadër, Interi mendon ta huazojë te Verona, në mënyrë që të përshtatet me kampionatin italian, por edhe ta fusë në marrëveshje për të marrë në Milano, mbrojtësin Marash Kumbulla.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: