Connect with Us

Juventusi është i fiksuar pas Champions-it, ndaj do të sjellë në Torino “mjeshtrin” e trofeut veshgjatë

Seria A

Juventusi është i fiksuar pas Champions-it, ndaj do të sjellë në Torino “mjeshtrin” e trofeut veshgjatë

Publikuar

-

Zinedine Zidane kaloi pesë vite të karrierës së tij me Juventusin si futbollist dhe tashmë mediat kanë raportuar se kampionët e Italisë synojnë ta rikthejnë sërish francezin, këtë herë në pozicionin e trajnerit.

Trajneri aktual i Realit të Madridit ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 1996 dhe 2001, përpara se të kalonte në kryeqytetin spanjoll, si një nga transferimet historike në futboll.

Aktualisht, te Juventusi janë të fiksuar për të triumfuar në Champions League. Një vit më parë ata transferuan Cristiano Ronaldon, por me vetëm portugezin nuk mundën të shkonin më shumë se çerekfinalet, ndërsa këtë sezon janë mposhtur nga Lyon 1-0 në ndeshjen e parë dhe rrezikojnë shumë.

Të gjendur në këtë situata, “Daily Mail” shkruan se drejtuesit e Juventusin po mendojnë se çelësi drejt trofeut të Champions League është Zinedine Zidane.

Ky lajm vjen gati një javë pasi “The Independent” raportoi se Reali i Madridit është duke monitoruar situatën e Mauricio Pochettino për ta zëvendësuar me të Zidane.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: