Connect with Us

Juventusi i ofron stolin, ja si përgjigjet Zidane

La Liga

Juventusi i ofron stolin, ja si përgjigjet Zidane

Publikuar

-

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, hodhi poshtë zërat se Juventusi i ka ofruar stolin e skuadrës bardhezi për sezonin e ardhshëm. Në konferencën për shtyp në kuadër të takimit të nesërm për kampionatin spanjoll kundër Real Betisit, francezi u shpreh se nuk është kontaktuar nga asnjë klub për të marrë frenat e një ekipi të ri.

“Jo, unë jam këtu. Jam këtu çdo ditë dhe jam i lumtur të jem trajneri i këtyre futbollistëve dhe po bën më të mirën çdo ditë. Askush nuk më ka kontaktuar, nuk di asgjë për këtë. Shumë gjëra thuhen për mua dhe futbollistët e mi”, deklaroi për mediat 3-herë fituesi i Ligës së Kampioneve me Real Madridin.

Prestigjiozja britanike “Daily Mail” raportoi ditën e djeshme se drejtuesit e Juventusit kanë kontaktuar ish-kampionin e botës me Francën në vitin 1998 për të stërvitur ekipin bardhezi pas rezultateve jo bindëse të Mauricio Sarrit. Përveç kësaj, thuhej se Zidane do të përfitonte 8 milionë € në sezon nëse do të drejtonte Juven nga sezoni i ardhshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: