Connect with Us

“Kush i largoi Kallakun, Bathën, Karabecin?!” Ish-sulmuesi thumbon Ramën dhe Demin

Sport

“Kush i largoi Kallakun, Bathën, Karabecin?!” Ish-sulmuesi thumbon Ramën dhe Demin

Publikuar

-

Ish-sulmuesi i Partizanit Edmond Dosti u është drejtuar publikisht dy drejtuesve të lartë të klubit kryeqytetas që të ndryshojnë politikën e merkatos dhe ndërtimit të skuadrës.

Në një koment të gjatë në rrjetin e tij social, Dosti kërkon që klubi të heqë dorë nga “mahnia” për të sjellë trajnerë italianë dhe futbollistë të huaj, pasi sipas tij, ata nuk e ndiejnë sa duhet peshën e fanelës së Partizanit. Nga ana tjetër, Dosti këmbëngul dhe kërkon përgjigje se përse disa prej futbollistëve më të spikatur në kampionatin shqiptar si Kallaku, Murataj, Batha, Karabeci, etj janë larguar nga Partizani.

Komenti i Edmond Dostit:

z.Demi z.Rama eshte koha per te reflektuar te gjithe bashke ku kemi gabuar !

Partizani i sotëm nuk ka asgjë të përbashkët me atë të vitit të shkuar ku u shpall kampion.
Partizani ka humbur ekulibrin dhe boshtin brenda skuadrës me largimin e ish-trajnerit Gega. Ardhja e trajnerit të ri italian dhe afrimi i lojtarëve të huaj jo cilsor që nuk njihni kampionatin, sollën grindjet brenda skuadrës përfshi këtu ish trajnierin, prishi grupin dhe harmoninë, stilin e lojës dhe strategjinë, prishi atë që ndërtoi më shumë se 5 vite.
Gabimet vazhdojnë duke ndjekur një politike të gabuar ndaj afrimit të lojtarëve të Akademisë së Partizanit, nga ana tjetër i kushtojnë shumë rëndësi lojtarëve të huaj që kushtojnë shumë dhe që nuk ndjejnë peshën e fanellës, duke mos u hapur rrugë lojtarëve të akademisë të cilët dinë sa kushton kjo fanellë me emrin Partizan…Kallaku (Teuta) Erald Marku (Vllaznia)Franci Lala.Gresild Lika.Johan Cela.Iljan Cela. Rimal Haxhiu. (Luftetari)Valentin Murataj. Bajramaj. Janku (Bylis)Idi Batha.Erando karabeci (Tirona) nje pjyete kame kush i ka larguar nga Partizani keta lojtare qe po bej shume mire neper ekipet ku luajn per mendimin tim kjo nuk eshte politik per te miren e Partizanit kjo eshte tja futesh vetes. Nostaligjia te trajneret e huaj nga Italia duket se nuk po përputhet me atë që pritet te skuadra e Partizanit, duke mos përjashtuar edhe prurjen e lojtareve te huaj që ende nuk po kuptojne rendesinë e fanellës së klubit. Jo pak por katër trajner italianë janë ulur në bankinën e Partizanit. Por…
Partizani ka mahninë të lojtarët e huaj kur ka Akademin e tij. Prandaj z.Demi z.Rama eshte koha per reflektim te shpejte per te miren tuaj dhe te Partizanit boll me zemergjersin tuaj qe po e keq perdorin te tjeret mbas jush. Nuk di çfarë me thënë më shumë, pasi kjo situat po na ben shume pesimist qe do ndryshoj dicka per kete vite.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE