Connect with Us

Liverpooli rikthehet te fitorja dhe siguron titullin… ende jo zyrtarisht

Premier Liga

Liverpooli rikthehet te fitorja dhe siguron titullin… ende jo zyrtarisht

Publikuar

-

Nuk kishin regjistruar asnjë humbje deri një javë më parë, kur u mundën 3-0 nga Watford, por Liverpool-i e nisi keq edhe ndeshjen ndaj Bournemouth-it.

Miqtë shënuan pas 9 minutave në “Anfield”, por Salah dhe Mane rikthyen më tej “The Reds” të fitorja.

Në minutën e 25, Salah mori një top nga Mane dhe me një lëvizje të bukur brenda zonës, arriti të mposhtë portierin kundërshtar. Vetëm 8 minuta më pas, ishte radha e Mane të shënonte, pas një gafe të mbrojtësit kundërshtar.

Edhe pse dominuan dhe krijuan shumë raste në vazhdim, ky takim u mbyll 2-1 për skuadrën e Klopp, e cila tashmë shkon në kuotën e 82 pikëve në Premier League, me një diferencë prej 25 pikësh nga Manchester City.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: