Connect with Us

Po kalon formë fantastike, Seria A publikon pritjet spektakolare të Strakoshës

Sport

Po kalon formë fantastike, Seria A publikon pritjet spektakolare të Strakoshës

Publikuar

-

Lazio ka qenë fantastike këtë sezon e një dorë të mirë në suksesin e tyre e ka dhënë edhe gardiani shqiptar, Thomas Strakosha. Ky i fundit jo pak herë ka qenë vendimtar me pritjet e tij, duke i mohuar golin kundërshtarëve. Pas statistikës si më i miri në Serie A për këtë sezon sa i përket pritjeve të suksesshme, këtë herë emri i gardianit kuqezi lakohet sërsish.

Serie A ka publikuar në faqen e vetë zyrtare në “Facebook” një video me pritjet më të mira të muajit shkurt, që e kishin vendosur ta përshkruanin me fjalinë: “Pritjet e pabesueshme të Sirigu dhe Strakoshës”. Tre prej pritjeve mbanin firmën e portierit shqiptar, ndërsa bëhëj fjalë për ndeshjet kundër Interit, Bolonjës dhe Veronës.

Këto nuk janë ndërhyrjet shpëtimtare të të birit të Foto Strakoshës, ashtu siç do të emërtohej në fillim të karrierës, por të Thomasit. Ky i fundit duket se do të ketë një karrierë edhe më të madhe se babai i tij duke i heshtur të gjithë skeptikët për ndihmën që mund t’i ishte dhënë për të mbërritur deri në këto nivele.

https://www.facebook.com/SerieA/videos/2269195290043628/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: