Connect with Us

Supersfida ndaj Skënderbeut/ Kukësi do të ketë në fushë edhe një “Zorro”

Sport

Supersfida ndaj Skënderbeut/ Kukësi do të ketë në fushë edhe një “Zorro”

Publikuar

-

Kukësi ka pasur problematika të theksuara me mungesat gjatë takimit të së mërkurës kundër Vllaznisë, ku Ethemi e Rroca munguan për shkaqe kartonësh, ndërsa Musolli për çështje dëmtimi. Abazaj gjithashtu luajti i dëmtuar.

Por, halli i verilindorëve nuk është zgjidhur akoma duke qenë se Shkurtaj pësoi një dëmtim në ligamentin e brendshëm dhe do të qëndrojë 3-4 javë jashtë.

Tashmë me pikëpyetje mbetet kapiteni Musolli, i cili akoma nuk e ka kaluar plotësisht dëmtimin në hundë, sy e kokë. Ai ka dalë sot në stërvitje, por është trajnuar me shumë kujdes. Pritet që kapiteni të vendosë një maskë mbrojtëse, por akoma qenia e tij nga fillimi apo jo ndaj Skënderbeut, mbetet në dyshim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: