Connect with Us

Të gjithë lojtarët në rritje, ja sa vlen sot kombëtarja shqiptare

Kombëtare

Të gjithë lojtarët në rritje, ja sa vlen sot kombëtarja shqiptare

Publikuar

-

Thomas Strakosha dhe Marash Kumbulla janë dy futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares shqiptare. Sipas “Transfermakt”, portieri i Lacios dhe qendërmbrojtësi i Veronës vlerësohen me nga 25 milionë euro për kartonin.

Shifër që më parë korrespondonte me vlerën e Hysajt, por ky i fundit tanimë vlerësohet me 16 milionë euro. Pas përditësimit të fundit, vlera e Kombëtares shqiptare në total ka pësuar rritje të konsiderueshme, duke kaluar edhe kufirin e 100 milionë eurove dhe tani Shqipëria e futbollit vlen 108.85 milionë euro.

Rritjen më të madhe e ka shënuar Marash Kumbulla, i cili në përditësimin e të dhënave për muajin e fundit, ka shtuar me të paktën 15 milionë euro vlerën e kartonit të tij. Ndërkohë, vlera të konsiderueshme kanë edhe Berisha, Ndoj, Xhaka e Abrashi nga 3 deri në 2 milionë euro.

Një tjetër futbollist shqiptar i Serisë A i vlerësuar është Berat Gjimshiti, duke marrë vendin e katërt. Me paraqitjet që ka zhvilluar me Atalantën, qendërmbrojtësi vlen 15 milionë euro. Vlera e Kombëtares në total mund të rritet ende me futbollistë të tjerë.

Mes atyre për t’u shtuar janë Armando Broja, pa vlerë kartoni për momentin, dhe Endri Çekiçi, që aktualisht vlen 80 mijë euro, por një debutim i mundshëm si kuqezi me ekipin e parë mund të shtonte vlerën e kartonit të tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: