Connect with Us

U afrua me bujë, një tjetër firo te klubi i Superligës

Sport

U afrua me bujë, një tjetër firo te klubi i Superligës

Publikuar

-

Flamurtari nuk po gjen paqe këtë sezon. Si të mos mjaftonte renditja në tabelën e klasifikimit dhe prag-rënia nga Superliga, te kuqezinjtë vijon “firoja” e lojtarëve. Sulmuesi brazilian Uelder Costa nuk duket më në Vlorë edhe pse ai u afrua vetëm gjatë merkatos së janarit.

25 vjeçari shihej si një element premtues në sulmin vlonjat, teksa zhvilloi dy takime me fanellën e Flamurtarit. Ndeshja e Kupës ndaj Vllaznisë dhe ajo e kampionatit kundër Luftëtarit, ishin dy të vetmet e shtatëlartit brazilian. Dëmtimi dhe pasiguria financiare kanë sjellë largimin e radhës, me lojtarin që ka shkuar në vendlindje dhe nuk duket në Vlorë. Ende nuk ka asgjë zyrtare nga klubi, por fakt është se lojtari është ndierë i pasigur ekonomikisht në ekipin kuqezi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: