Connect with Us

U dëmtua dhe pësoi autogol, fati i shpall “luftë” portierit shqiptar

Kombëtare

U dëmtua dhe pësoi autogol, fati i shpall “luftë” portierit shqiptar

Publikuar

-

Elhan Kastrati ka qenë me të vërtetë i pafat sot në Serinë B, ku tashmë po mbron portën e Trapanit. Ish-portieri i Shpresave me një të kaluar edhe në kampionatin shqiptar me Teutën, nuk ia doli që të siguronte një tjetër fitore për ekipin e tij, pasi Trapani që lufton për mbijetesën u ndal në një barazim 1-1 përballë Empolit në fushën e këtij të fundit.

Por për portierin shqiptar, kjo kishte një shije më të hidhur, për mënyrën se si erdhi ky barazim. Në ndeshjen e tij të parë si titullar me Trapanin, ai kishte parë ekipin të fitonte 4-1 ndaj Entelës dhe dukej se skuadra po merrte fitoren e dytë radhazi duke hedhur hapa të rëndësishëm drejt mbijetesës. Rezultati ishte 1-0 për ekipin e shqiptarit deri në minutat e fundit pas një ndeshje të dominuar, por pikërisht në këto çaste erdhi episodi i parë i pafat, kur ai u përplas me një kundërshtar dhe pësoi një dëmtim.

Portieri shtrëngoi dhëmbët dhe u kthye në fushë mes dhimbjeve. Por në goditjen nga këndi pasardhëse, Paljarulo shënoi autogol duke barazuar shifrat kur shënohej minuta e 87 e takimit. Kastrati provoi të qëndrone në fushë deri në fund por nuk ia doli dhe në shtesën e ndeshjes u zëvendësua, si pasojë e këtij dëmtimi që mund ta lërë jashtë fushave të lojës në ndeshjet e radhës të klubit të tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: