Connect with Us

Video: Sulmuesi kuqezi gjen golin, nuk e duartroket askush

Kombëtare

Video: Sulmuesi kuqezi gjen golin, nuk e duartroket askush

Publikuar

-

Taulant Seferi i ka dhënë fund periudhës së gjatë pa tundur rrjetën, teksa ka arritur të provojë sërish shijen e golit. Talenti shqiptar ka arritur të shënojë në ndeshjen e sotme që ekipi i tij Xamax zhvilloi me Grasshoppers. Duke qenë se kampionati zvicerian është pezulluar për shkak të koronavirusit, të dyja klubet kanë vendosur të luajnë një miqësore mes tyre, që sigurisht ka qenë me dyer të mbyllura për tifozët.

Ndërkohë ndeshja nuk ka pasur një format si ai i zakonshmi, teksa është luajtur me dy pjesë nga 60 minuta secila. Sulmuesi shqiptar gjeti rrjetën kundërshtare që në minutën e 7 të ndeshjes, ndërsa e gjitha përfundoi në shifrat 4-2 për Xamax. Një sinjal pozitiv ky gol për Seferin, i cili nuk i ka pasur të mira marrëdhëniet me portën këtë sezon, ku numëron vetëm një gol në kampionat.

View this post on Instagram

Elhamdulilah 🤲

A post shared by Taulant Seferi (@taulantseferi77) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: