Connect with Us

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar makineri golash, realizon dopietë në kampionat

Sport

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar makineri golash, realizon dopietë në kampionat

Publikuar

-

Besart Berisha nuk ndalet së shënuari në Australi dhe Western United triumfon sërish me goledë. Skuadra e sulmuesit shqiptar mposhti Adelaide United me shifrat 1-5 në transfertë. Futbollisti 34-vjeçar ishte ai që hapi dhe mbylli takimin, me dy gola të shënuar i vetëm me portierin.

Sulmuesi, i cili më parë në Australi ka veshur fanellën e Melbourne Victory dhe Brisbane Roar, vijon të thellojë rekordin e tij, si shënuesi më i mirë në gjithë historinë e A-League. Me golat e sotëm ai e ka çuar shifrën e rrjetave të tundura në 131.

Berisha është në garë për “Këpucën e Artë”, pasi ka barazuar kryesuesin Le Fondre, i cili ka shënuar 15 gola deri më tani me Sydney FC, skuadër që renditet në vendin e parë në kampionatin australian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: