Connect with Us

45-minutat e para/ Teuta-Flamurtari, Luftëtari-Bylis, ja rezultatet dhe golat

Super Liga

45-minutat e para/ Teuta-Flamurtari, Luftëtari-Bylis, ja rezultatet dhe golat

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para të dy ndeshjeve të orës 14:00, të vlefshme për javën e 26-të të Superiores.

Surprizë e madhe në “Niko Dovana”, aty ku Flamurtari po udhëheq 0-1. Miqtë gjetën golin në minutën e 12-të, pas një kombinimi perfekt mes Oliveira dhe Haruni, ky i fundit dërgoi topin në rrjetë.

Në Gjirokastër, pjesa e parë mes Luftëtarit dhe Bylisit është mbyllur me shifrat 1-1. Miqtë kaluan të parët në avantazh në minutën e 35-të, ku Guindo dërgoi në rrjetë penalltinë e fituar nga vetë ai, pas shtyrjes që mori nga Lala brenda zone.

Në minutën e 43-të, Griseld Lika barazon shifrat 1-1 me një gol spektakolar nga goditja e dënimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Qeveria jonë ka hallin e Juventusit”, Takaj thumbon keq Ramën: Futbolli shqiptar diskuton ekzistencën

Publikuar

-

Nga

Presidenti i një prej klubeve më të suksesshme të dekadës së fundit vendos alarmin për situatën ku ndodhet futbolli shqiptar. Sikur të mos mjaftonte kriza financiare që ka mbërthyer prej kohësh klubet e Superiores dhe jo vetëm, ndërprerja e kampionatit prej përhapjes së koronavirusit pritet të lërë pasoja të mëdha për të ardhmen. Ardjan Takaj […]

LEXO TE PLOTE