Connect with Us

Bayern e feston 120 vjetorin me fitore, 4 pikë nga Dortmundi

BundesLiga

Bayern e feston 120 vjetorin me fitore, 4 pikë nga Dortmundi

Publikuar

-

Bayern Munich ka mposhtur 2-0 Augsburg-un në ditën e 120-vjetorit të klubit.

Takimi i vlefshëm për javën e 25-të të Bundesliga-s, që është luajtur në Allianz Arena, është zhbllokuar nga një gol i Muller në minutën e 53-të.

Sulmuesi ka marrë një pasim magjik nga Boateng dhe ka dërguar topin në rrjetë me një goditje fluturimthi.

Në fundin e takimit, në minutën e 91-të, ka ardhur edhe goli i sigurisë për vendasit. Goretzka ka marrë një asist të mrekullueshëm nga Gnabry dhe nuk ka gabuar.

Nuk ka qenë një fitore e lehtë për Bayern-in, që në pjesën e parë të sfidës ka bërë vetëm dy gjuajtje drejt portës, gjë që nuk i ndodhte në një ndeshje të kampionatit të luajtur në shtëpi që nga dhjetori i 2014-ës kundër Leverkusen.

Gjithsesi, bavarezët kanë arritur të sigurojnë fitoren dhe të shkojnë në kuotën e 55 pikëve në renditje, katër më shumë se Dortmund-i i vendit të dytë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: