Connect with Us

Befason Aliti: Kjo është arsyeja pse vijoj ta ndjek akoma Skënderbeun

Sport

Befason Aliti: Kjo është arsyeja pse vijoj ta ndjek akoma Skënderbeun

Publikuar

-

Fidan Aliti ka dhënë një intervistë të fundit për “Supersport”, për të folur rreth Kosovës, eksperiencës së tij te Kalmari, por njëkohësisht edhe duke prekur pjesën e Skënderbeut. Mbrojtësi shqiptar është shprehur se Bregu i zotëron të gjitha aftësitë për të qenë pjesë në kampionatin suedez. Ndërkohë fokusimi kryesor mbetet padyshim ajo ndeshje gjysmëfinale ndaj Maqedonisë së Veriut ku do të diskutohet bileta e Europianit.

“Liga e Kombeve? Tani e kam mendjen te Maqedonia dhe të shkojmë në Europian, pastaj të shohim. Do të jetë ndeshje shumë e rëndësishme me Maqedoninë dhe shpresoj të ketë tifozë, pasi me ta është i bukur. E patë edhe në Angli që “dardanët” dëgjoheshin më shumë se vetë anglezët. Kështu mund të jetë edhe në Maqedoni.

Sa i përket karrierës personale, te Kalmari nuk kam kaluar një sezon të parë të mirë. Kam marrë edhe oferta, por jo ato që prisja. Skënderbeun vazhdoj ta ndjekë për respektin që kam për familjen Takaj e të gjithë Skënderbeun. Shpresoj që atë të dalin kampion edhe për këtë vit, megjithëse e di se do të jetë shumë e vështirë. Bregu ka shumë cilësi të mira për të luajtur edhe në kampionatin suedez. Situatën nuk e njoh, por cilësitë i zotëron për të qenë këtu”, tha Aliti. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: