Connect with Us

Befason FSHF, zbulohen gjyqtarët që do vendosin drejtësi në 3 ndeshjet e Superligës

Sport

Befason FSHF, zbulohen gjyqtarët që do vendosin drejtësi në 3 ndeshjet e Superligës

Publikuar

-

Kategoria Superiore do të zbresë sot në fushë për javën e 26 të saj. Në kryeqytet, Tirana do të presë Laçin në orën 17:00, teksa kjo sfidë i është besuar kryesorit Kreshnik Bajramaj. Në Gjirokastër, duke nisur nga ora 14:00 do të zhvillohet dueli mes Luftëtarit dhe Bylisit, ndeshje që i besohet Hermal Llaprës.

Në Durrës, po në orën 14:00 vendasit e Teutës luajnë kundër Flamurtarit. Dueli i “Niko Dovanës” i është besuar arbitrit Orlando Kuka. Të treja takimet janë të rëndësishme për zonën e Europës dhe atë të ftohtë, teksa sot nuk do të arbitrojë asnjë gjyqtar me stemën e FIFA-s. Dueli i “Air Albania” mes Tiranës dhe Laçit i është besuar një bankieri me profesion.

Kategoria Superiore, 08/03/2020

14:00

Luftëtari – Bylis (Hermal Llapra)

Teuta – Flamurtari (Orlando Kuka)

17:00

Tirana – Laçi (Kreshnik Bajramaj)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: