Connect with Us

“Djajtë e Kuq” hedhin në tokë City-n e Guardiolës dhe fitojnë derbin e qytetit

Premier Liga

“Djajtë e Kuq” hedhin në tokë City-n e Guardiolës dhe fitojnë derbin e qytetit

Publikuar

-

Manchester United ka mundur 2-0 Manchester City-n në javën e 29-të të Premier League.

Kjo ka qenë fitorja e parë e Djajve të Kuq në një derbi të kampionatit të luajtur në shtëpi kundër Manchester City-t në pesë vitet e fundit.

Sfia është zhbllokuar nga një gol i Martial në minutën e 30-të të pjesës së parë. Ylli francez ka marrë një pasim magjik nga Bruno Fernandes dhe ka dërguar topin në rrjetë edhe falë ndihmës së Ederson, i cili ka reaguar me vonesë.

Martial është bërë lojtari i parë i United që ka shënuar në shtëpi dhe në transfertë kundër rivalëve të City-t në një sezon të vetëm të Premier League pas Cristiano Ronaldo-s në sezonin 2006-07.

Në minutën e 97-të, vendasit kanë gjetur edhe golin me dytë me McTominay, i cili ka marrë një asist nga Ederson.

Tri pikët e marra sot kanë kthyer në Europë Djajtë e Kuq, të cilët janë ngjitur në vendin e pestë të renditjes me 45 pikë, vetëm 3 më pak se Chelsea i vendit të katërt.

Fitorja e United ka qenë një fitore edhe për Liverpool-in, që tani kryeson renditjen me një avantazh prej 25 pikësh ndaj City-t, edhe pse këta të fundit kanë një ndeshje më pak.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: